طراحی وب سایت با طعم موهیتو

منظور از طراحی وب ، طراحی وب سایت هایی است که در اینترنت نمایش داده می شوند. این معمولاً به جنبه های تجربه کاربری توسعه وب سایت به جای توسعه نرم افزار اشاره دارد. طراحی وب در گذشته بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای دسک تاپ متمرکز بود. با این حال ، از اواسط سال 2010 ، طراحی برای مرورگرهای تلفن همراه و تبلت اهمیت زیادی پیدا کرده است.

امروزه برای موفقیت کسب و کار خود بهتر است بر خلاف جهت آب حرکت نکنیم. چرا بعضی از شرکت,فروشگاه ها و کسب و کار های مختلف هنوز به شیوه سنتی کار می کنند؟ برای بهبود کسب و کار خود چه راه هایی پیشنهاد می شود؟ پیشنهاد همه کسایی که در این زمینه تخصص دارند, طراحی و ساخت سایت است. طراحی سایت که طی سالیان اخیر بسیار محبوب شده است انتخابی هوشمندانه برای کسب کار شماست.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که معنای طراحی وب سایت چیست و چه تکنیک هایی در این فرآیند دخیل است؟

ما عادت کرده ایم که اینترنت را به عنوان یک رسانه بصری ببینیم. وب سایت ها، اپلیکیشن ها، سرویس ها، بازی ها و غیره برای ارائه یک تجربه مناسب به مخاطبان خود به رابط ها متکی هستند. با این حال، همه اینها برای کار کردن نیاز به یک طراحی وب خوب دارد.

طراحی وب چیست؟

طراحی سایت

طراحی وب زمینه ای است که شامل رابط های دیجیتالی مانند وب سایت ها، برنامه ها و خدمات می شود.

متخصصان طراحی وب با استفاده از کد HTML برای برنامه‌نویسی وب‌سایت‌ها و CSS برای استاندارد کردن زبان بصری آن، وظیفه ایجاد تجربیات دیجیتال برای مخاطبان را دارند. هدف ارائه یک تجربه با کیفیت برای عموم و کمک به شرکت در دستیابی به اهدافش است.

طراحی وب دارای چند بخش فرعی است که در زیر به تفصیل توضیح داده شده است.

طراحی گرافیک وب

این یک طراحی وب است که برای جلوه های بصری یک وب سایت اعمال می شود. این شامل همه چیز از رنگ ها و فونت ها گرفته تا طرح کلی صفحات آن است.

مهمترین وظیفه ترجمه هویت برند در طراحی وب سایت است. بازدیدکننده باید بتواند با این موضوع شناسایی کند و صفحه را به درستی در محدوده حضور آن شرکت ببیند.

طراحی رابط

کار طراحی وب سایت به طراحی رابط ها نیز اشاره دارد. این نه تنها در مورد وب سایت های سنتی صدق می کند، بلکه شامل برنامه های موبایل، بازی ها، نرم افزارهای رایانه ای و چندین محصول دیگر نیز می شود. به هر حال، رابط هر چیزی است که بین کاربر و سیستم واسطه می شود.
ایده ارائه یک رابط کاربری ساده و بصری است که با ویژگی های مخاطب هدف سازگار است.

طراحی تجربه کاربری

ظاهر و احساس یک رابط دیجیتال نیز به تجربه کاربری خوب نیاز دارد. در غیر این صورت مخاطب شما به دنبال راه حل های دیگری خواهد بود.

یک متخصص طراحی وب مسئول ایجاد یک تجربه واقعا مفید است که به معنای درک و رفع نیازهای کاربران شما است. تعامل با کسب و کار شما باید همیشه یک لحظه مثبت برای مخاطبان آن باشد، به این معنی که هیچ مانعی نداشته باشید و همیشه به اهداف خود برسید.

بهینه سازی موتور جستجو

در نهایت، طراحی وب سایت شامل کار با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نیز می شود تا اطمینان حاصل شود که گوگل و سایت های مشابه محتوای شما را به درستی ایندکس می کنند. این به محتوای شما کمک می‌کند تا موقعیت‌های بهتری در رتبه‌بندی نتایج جستجو به دست آورد و در نتیجه به مخاطبان بیشتری که به دنبال راه‌حل شما هستند دست یابد.

اگرچه برخی از جنبه‌های سئو مربوط به نوشتن محتوا می باشد، طراحی وب نیز نقش مهمی در اطمینان از تمیز بودن کد وب‌سایت شما ایفا می‌کند و قابلیت استفاده مانع تجربه شما نمی‌شود. همه این عوامل در تعیین موقعیت شما در جدول امتیازات تعیین کننده هستند.

چرا طراحی سایت مهم است؟

طراحی سایت

طراحی وب ابزاری است که شما از آن برای کمک به مردم برای دیدن برند شما آنگونه که شما می خواهید استفاده می کنید. با به کارگیری استراتژی و رویکرد بازاریابی بصری مناسب، کسب و کار شما می تواند مخاطبان مناسب را جذب کرده و آنها را به مشتری تبدیل کند.

با تماس با برندی که ثبات و پروژه های قابل اعتماد را ارائه می دهد، کاربران تمایل بیشتری به تجارت با آن دارند. بدون یک برنامه طراحی وب واضح، نتایج بالقوه ای را که یک حضور آنلاین خوب می تواند به شما بدهد، از دست می دهید.

به همین دلیل است که کار با طراحان وب واجد شرایط بسیار مهم است. یک حرفه ای ماهر می تواند نیازهای برند شما را تحلیل کند و از ابزارهای مناسب برای ترجمه بصری آن استفاده کند و در عین حال به استراتژی و اهداف خود وفادار بماند.

در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

طراحی سایت

همانطور که قبلا ذکر کردیم، طراحی وب سایت می تواند بخشی از یک ارائه قدرتمند تجاری باشد. با این حال، مانند هر جنبه دیگری از استراتژی شما، باید بر اساس تصمیمات صحیح در مراحل برنامه ریزی و اجرای شما باشد. انتخاب های نادرست می تواند بر حضور کلی شما در فضای آنلاین تأثیر منفی بگذارد.

برای اطمینان از کیفیت وب سایت، فاکتورهای خاصی وجود دارد که باید در هنگام طراحی سایت در نظر گرفته شود. مهمترین آنها در زیر ذکر شده است.

زیبایی شناسی

هر زمان که مردم در مورد طراحی وب سایت بحث می کنند، این عاملی است که بیشتر به ذهن خطور می کند. با این حال، این تنها مورد مهم نیست.

هویت برند شما زیبایی شناسی وب سایت شما را دیکته می کند و باید با طراحی وب شما به خوبی فشرده شود. این بدان معناست که حضور آنلاین شما با رنگ ها، سبک ها و احساسات شما مطابقت دارد. مراقب باشید که زیاده روی نکنید، زیرا بسیاری از عناصر می توانند تجربه بازدیدکنندگان شما را مختل کنند.

کاربرپسند بودن

همیشه به یاد داشته باشید که افراد واقعی از وب سایت شما استفاده خواهند کرد، بنابراین طراحی وب آن باید کاربرپسند باشد. با این حال، این به چه معناست؟

کاربرپسندی به این معناست که مخاطبان با افق‌ها، سنین و تخصص‌های مختلف بتوانند با سایت ارتباط برقرار کنند. سادگی یکی از مهمترین اصول آن است که شما را مجبور می کند تعداد منوها و گزینه های خود را کاهش دهید. خود را به جای بازدیدکنندگان خود قرار دهید و به این فکر کنید که آنها چه چیزی را شهودی می دانند.

کیفیت محتوا

با وجود اینکه سایر عناصر طراحی وب به خوبی کار می کنند، اما بدون محتوای خوب چیزی نیستند. برعکس، چرا بازدیدکنندگان شما به سراغ شما می آیند؟

به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها بازاریابی محتوا را انتخاب می کنند تا همیشه محتوای باکیفیتی داشته باشند که مردم مایل به خواندن و به اشتراک گذاری آن باشند. این کار مستلزم این است که مطمئن شوید که صفحات شما با ارائه راه حل های مناسب به زمان بازدیدکننده شما ارزش می بخشد.

سرعت

آیا می دانستید اگر وب سایت شما به سرعت بارگذاری نشود، ممکن است افراد از کسب و کار شما دست بکشند؟ مطالعات نشان داده است که اگر زمان بارگذاری صفحه شما بیش از 3 ثانیه باشد، نرخ پرش شما 38٪ افزایش می یابد. این بد است.

یکی دیگر از عوامل طراحی سایت سرعت بارگذاری است. این شامل یافتن تعادل بین همه عناصر شما و فشاری است که آنها بر مرورگر بازدیدکننده و اتصال اینترنت شما وارد می کنند.

سازگاری با موبایل

طبق آخرین داده ها، دستگاه های تلفن همراه بیش از 50 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهند. این بدان معنی است که اگر وب سایت شما به درستی روی تلفن های هوشمند و تبلت ها بارگذاری نمی شود، می توانید حدود نیمی از مخاطبان بالقوه خود را بترسانید!

برای جلوگیری از این امر، استراتژی طراحی وب سایت شما باید اطمینان حاصل کند که محتوای شما برای موبایل مناسب است. این به معنای داشتن صفحاتی است که به طور مناسب با اندازه های مختلف صفحه نمایش و شرایط دسترسی بارگیری می شوند و سازگار هستند.

بدترین اشتباهات طراحی وب چیست؟

طراحی سایت

طراحی وب بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی و فروش است زیرا به تقویت ثبات و قدرت برند از طریق تصاویر و تجربیات با کیفیت کمک می کند. با این حال، نتایج عالی تنها زمانی در دسترس شما هستند که از اشتباهاتی که می‌توانند تلاش‌های تجاری شما را مختل کنند اجتناب کنید.

هر استراتژی متفاوت است. با این حال، تأثیرات طراحی وب ضعیف تقریباً در سراسر جهان منفی است. اگر مخاطبان شما به دلیل این مسائل برای یافتن راه حل شما مشکل دارند، نتیجه شما می تواند به شدت آسیب ببیند.

هنگام کار با طراحی وب سایت، مراقب باشید که اشتباهات زیر را مرتکب نشوید:

  • بی توجهی به مخاطبان هدف خود در هنگام برنامه ریزی و اجرای طرح، زیرا این امر می تواند مانع از توانایی کسب و کار شما برای جذب مشتریان مناسب شود.
  • فراموش کنید که تصاویر خود را در کانال های مختلف، چه آنلاین و چه آفلاین، ثابت نگه دارید.
  • عناصر زیادی را اضافه کنید که حواس کاربر را پرت می کند و حضور برند شما را تضعیف می کند.
  • عدم وجود یک فراخوان واضح برای اقدام برای هدایت مشتریان بالقوه شما به مرحله بعدی در سفر خریدار؛
  • تصمیمات طراحی وب سایت خود را به درستی مستند نمی کنید تا در آینده بتوان آنها را تأیید و محک زد.

مهمترین مهارت های یک طراح وب چیست؟

طراحی سایت

با توجه به اهمیت طراحی وب، واضح است که متخصصی که آن را برنامه ریزی و اجرا می کند، باید مهارت های خاصی داشته باشد تا کیفیت را به کار خود بیاورد. در غیر این صورت ممکن است کل پروژه با مشکل مواجه شود و نتواند به اهداف خود دست یابد. در زیر مهمترین مهارت های نرم و نرمی که یک طراح وب باید داشته باشد آورده شده است.

ابزار طراحی وب سایت

بسیاری از کارهای طراحی وب با استفاده از ابزارهای ویژه ای انجام می شود که وظایف را ساده و استاندارد می کند. دانستن راه آنها برای ارائه کیفیت و سرعت هنگام کار در این زمینه ضروری است.

اولین قدم این است که بیاموزید شغل چه نیازهایی دارد تا بتوانید ابزار مناسب را انتخاب کنید. چندین جایگزین با قابلیت‌های مختلف در دسترس هستند، از Photoshop گرفته تا Dreamweaver.

همچنین ابزارهای تخصصی وجود دارند که بر روی کارهای خاص تمرکز می کنند، مانند Sketch که بر عناصر رابط کاربری برداری تمرکز دارد و InVision که به شما کمک می کند کار طراحی وب خود را به مشتری یا مشتری برتر ارائه دهید.

ممکن است سخت به نظر برسد، به خصوص اگر تازه شروع به کار کرده اید، اما خبر خوب این است که تمام دانش طراحی وب را می توان از طریق یادگیری آنلاین به دست آورد – تنها چیزی که نیاز دارید یک لپ تاپ و اشتیاق به آن است. مهارت های جدیدی کسب کنید.

ارتباط

یک طراح وب اغلب از نزدیک با سایر متخصصان کار می کند، بنابراین ارتباط خوب برای تکمیل هر پروژه ضروری است. این در مورد درک معیارهای شما و توانایی درک شدن توسط دیگران است.

ارتباط خوب بودن در هر زمینه ای ارزشمند است. افرادی که در زمینه طراحی وب کار می کنند، مسئول ارائه بصری یک کسب و کار هستند، بنابراین آنها باید بتوانند توضیح دهند که چگونه تصمیمات آنها اهداف و ویژگی های پروژه را برآورده می کند.

HTML / CSS

دانش برنامه نویسی برای کار در طراحی سایت مورد نیاز است. زبان های اصلی مورد نیاز HTML و CSS هستند که هر کدام کار متفاوتی را انجام می دهند.

HTML (Hypertext Markup Language)و CSS (Cascading Style Sheets)نمایش عناصر را در صفحات وب هماهنگ می کنند. یک طراح وب ماهر می تواند هنگام نوشتن HTML و CSS، طراحی مورد نظر را با استفاده از برچسب ها و مقادیر مناسب به طور دقیق اعمال کند.

UX / UI

از آنجایی که طراحان وب با رابط ها کار می کنند، باید در UX / UI مهارت داشته باشند. اگرچه معمولاً با هم استفاده می شوند، اما مفاهیم متفاوتی هستند.

طراحی UX شامل کارهای مرتبط با تجربه کاربر است. این به این معنی است که همه چیز را در سطح طراحی به هم متصل کنید تا مطمئن شوید که مخاطب هدف شما از هر چیزی که ایجاد می کنید، چه وب سایت، یک برنامه و غیره راضی است.

طراحی رابط کاربری به کار بر روی رابط کاربری اشاره دارد. طراحان باید بتوانند ساختارهایی ایجاد کنند که به راحتی قابل درک باشند تا افراد بتوانند در هنگام استفاده از محصول یا خدمات شما، تمام وظایف مورد نیاز خود را انجام دهند.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

یک طراحی وب خوب همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که محتوا به طور مناسب توسط موتورهای جستجو ایندکس می شود و دید خوبی را برای تجارت خود فراهم می کند. به همین دلیل است که طراحان هنگام کار در این زمینه باید به سئو تسلط داشته باشند.

به هر حال، بیشتر دارایی های یک وب سایت بر رتبه آن تأثیر می گذارد، که در مورد متن، تصاویر و کد اعمال می شود. همچنین نیاز به دانش در مورد نحوه عملکرد سیستم های مدیریت محتوا دارد و می تواند بهینه شود.

مدیریت زمان

یکی دیگر از مهارت های غیر فنی بسیار مهم برای طراحی وب، مدیریت زمان است. این به معنای یافتن راه هایی برای دستیابی به اهداف خود در چارچوب مشخصات و در عین حال ماندن در برنامه است.

این بسیار ارزشمند است، زیرا اگر کارکنان آن زمان نامناسبی را برای کارها صرف کنند، می تواند برای یک کسب و کار بسیار مضر باشد. هر مرحله باید دارای ساعت های پیش بینی شده با توجه به بودجه و مهلت باشد. بنابراین طراحان وب باید بتوانند از این موضوع عبور کنند.

اکنون که با تعریف طراحی وب آشنا شدید، آماده هستید که اولویت مناسبی برای پروژه های خود به آن بدهید. هرگز فراموش نکنید که این جنبه از برند شما چقدر مهم است، با توجه به اینکه چگونه رویکرد صحیح به حضور دیجیتال می تواند نتایج عالی را بدون توجه به اینکه کسب و کار شما در چه حوزه ای است، ارائه دهد.

فقط آنچه را که در اینجا در مورد اهمیت ایجاد یک استراتژی مناسب و کار با طراحان ماهر آموخته اید، به خاطر بسپارید.

برای طراحی وب سایت می توانید آن را به متخصصانی بسپارید که این کار را به خوبی و با مهارت زیاد برای شما انجام دهند

خدمات Violet

وب اپلیکیشن

طراحی وب اپلیکیشن اختصاصی برای انواع  کسب و کارها به همراه پشتیبانی

بیشتر

MERN Stack | MEAN Stack | Net Core + Angular + MSSQL | PHP + Laravel + Vuejs + MySql

DevOps | استقرار اپلیکیشن

استقرار اپلیکیشن ها بر روی Windows Server | Linux ، نگهداری و پشتیبانی

بیشتر

Azure DevOps | Heroku | Bitbucket | Gitlab CI/CD

Cpanel | Plesk | Windows Server | Apache | Tomcat

طراحی وب سایت

طراحی سایت  شرکتی | بیوگرافی | فروشگاه آنلاین | کلاس آنلاین

بیشتر

طراحی سایت  WordPress | Woocommerce | Moodle

پشتیبانی و طراحی سایت های Shopify | Magento | Wix | Squarespace | OpenCart

موبایل اپلیکیشن

موبایل اپلیکیشن Android | iOS | Windows Phone | PWA

اپ فروش آنلاین | رزرو تاکسی | کلاس آنلاین | بازی

بیشتر

React Native | Flutter | Xamarin