بسته

Heroku چیست؟

امروزه بسیاری از شرکت ها  برنامه (Platform as a Service (PaaS را برای ساخت ، اجرای و مدیریت برنامه های نرم افزاری انتخاب می کنند. مدل رایانش ابری بیشتر به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با دسترسی به یک بستر توسعه نرم افزار قوی نرم افزار از طریق اینترنت ، توسعه و مدیریت برنامه های نرم افزاری را تسریع کنند. یک شرکت همچنین با توجه به نیازهای دقیق خود گزینه ای برای انتخاب طیف گسترده ای از PaaS را دارد.

هروکو یک PaaS تجاری است که بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. Heroku علاوه بر اینکه به عنوان یک Cloud-based PaaS مبتنی بر کانتینر طراحی شده است ، از تعدادی زبان برنامه نویسی پرکاربرد نیز پشتیبانی می کند. همچنین ، ابزارها ، خدمات و گردش کار ارائه شده توسط Heroku ساخت ، مدیریت ، استقرار و مقیاس گذاری انواع برنامه های سازمانی را برای توسعه دهندگان آسان می کند. PaaS بیشتر توسعه دهندگان را قادر می سازد بدون ایجاد یا حفظ زیرساخت ها ، روی جنبه های مختلف برنامه تمرکز زیادی داشته باشند.

 

ویژگی هایی که هروکو را از سایر پلتفرم ها به عنوان سرویس متمایز می کند

به عنوان بستر ابری مبتنی بر کانتینر طراحی شده است.

Heroku به عنوان PaaS مبتنی بر کانتینر طراحی شده است. به عنوان یک مکانیسم بسته بندی منطقی ، کانتینرها توسعه دهندگان را قادر می سازند تا برنامه ها را مستقل از محیط استقرار خود نگه دارند. از این رو ، امروزه بسیاری از توسعه دهندگان مجازی سازی مبتنی بر کانتینر را برای استقرار برنامه های مختلف وب و برنامه های تلفن همراه با هدف قرار دادن محیط متنوع انتخاب می کنند. Heroku با استفاده از یک طراحی کانتینر پایه ، استقرار و مدیریت برنامه را ساده می کند. حتی برنامه هایی را درون ظروف کانتینر موسوم به dynos اجرا می کند. کانتینرها بیشتر کد را در یک محیط Runtime کاملاً مدیریت شده اجرا می کنند.

 

پشتیبانی درجه یک از زبانهای محبوب برنامه نویسی

برخلاف سایر PaaS ها Heroku از چندین زبان برنامه نویسی پرکاربرد – جاوا ، پایتون ، روبی ، PHP ، NodeJS ، Scala ، Go و Closure پشتیبانی درجه یک ارائه می دهد. حتی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با تعدادی از ابزارها و چارچوب های محبوب توسعه نرم افزار با توجه به زبان برنامه نویسی مورد نظر خود کار کنند. به عنوان مثال ، Heroku به برنامه نویسان PHP اجازه می دهد تا وابستگی های پروژه را به طور موثر از طریق Composer مدیریت كنند. به همین ترتیب ، به برنامه نویس پایتون کمک می کند تا با استفاده از چارچوب های قوی وب مانند Django یا Flask ، توسعه برنامه های وب را تسریع کند.

heroku

 

پشتیبانی از برنامه نویسی Polygot

Heroku علاوه بر پشتیبانی درجه یک از تعدادی از زبان های برنامه نویسی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند ، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از طریق Buildpacks خاص با زبان های برنامه نویسی دیگر نیز کار کنند. این برنامه حتی با پذیرش چندین زبان برنامه نویسی از برنامه نویسی چند ضلعی پشتیبانی می کند. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از برنامه نویسی polyglot چندین زبان برنامه نویسی را ترکیب کرده و به چندین زبان برنامه نویسی کد بنویسند. Heroku توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با ترکیب ویژگی های ارائه شده توسط زبان های برنامه نویسی مختلف ، برنامه های سازمانی قدرتمندی بسازند.

 

از چندین پایگاه داده  پشتیبانی می کند

Heroku به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با توجه به نیازهای دقیق برنامه های خاص ، از بین چندین پایگاه داده و فروشگاه داده انتخاب کنند. توسعه دهندگان می توانند از پایگاه داده Postgres SQL به عنوان سرویسی برای دسترسی سریع برنامه به داده ها و امنیت داده ها استفاده کنند. در همان زمان ، توسعه دهندگان می توانند از مزایای ویژه Heroku برای کار با پایگاه داده های پرکاربرد و فروشگاه های داده مانند MySQL ، MongoDB و Redis استفاده کنند. این افزونه ها ذخیره سازی داده ها ، مدیریت ذخیره داده ها و نظارت بر استفاده از داده ها را برای توسعه دهندگان آسان می کند.

 

برنامه ها و داده ها را ایمن نگه می دارد

Heroku به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا متناسب با نیازهای خاص پروژه ، طیف وسیعی از ابزارها و خدمات را انتخاب کنند. به عنوان مثال ، توسعه دهندگان می توانند از داشبورد Heroku برای نظارت ، مقیاس گذاری و مدیریت برنامه های مختلف به طور فعال استفاده كنند. به همین ترتیب ، آنها می توانند با اجرای دستورات خاص از یک ابزار خط فرمان مانند Heroku CLI برای استقرار و مدیریت برنامه ها استفاده کنند. Buildpacks ارائه شده توسط Heroku توسعه دهندگان را قادر می سازد ساختن متن برای چارچوب ها و زبان های برنامه نویسی متنوع را بدون ایجاد وقت و تلاش اضافی انجام دهند. همچنین ، توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Platform API ، هروکر را به طور یکپارچه با برنامه ها و خدمات third-party ادغام کنند.

در مقاله بعدی به ایجاد یک پایتون وب اپلیکیشن با Flask و Heroku می پردازیم.

 

 

منبع: medium.com

آموزش Heroku | هروکو چیست | Heroku چیست

https://bit.ly/3aZO1Oy

https://bit.ly/37W1ipH

پست های مرتبط